DinoPark Vyškov

Sem vložte podnadpis

Unikátní zábavní a vzdělávací park pro celou rodinu. Unikátní zábavní park na ploše 5 ha, který zobrazuje scény ze života druhohorních zvířat ve skutečných velikostech, 3D kino s filmem o vzniku života na Zemi, paleontologické hřiště pro děti i naučnou stezku.

Na ploše 5 ha jsou umístěny modely (statické ale i pohyblivé a ozvučené) prehistorických zvířat v životních velikostech v prostředí, ve kterém pravděpodobně obývala naši planetu před více než 65 miliony let. Několik dinosaurů je dokonce pohyblivých a všichni jsou ozvučeni. Součástí DinoParku je jedinečné 3D kino s vlastním filmem z prostředí druhohor, dětské paleontologické hřiště, naučná stezka, prodejna suvenýrů DinoShop, občerstvení DinoCafé i DinoGril.
Novinkami pro rok 2013 je model Plateosaurů, dvojice triasových býložravců, kteří obývali území dnešní Evropy před 200 miliony let. Samice je navíc opřena o starý strom, z něhož ukusuje listy. Dále zde můžete nově obdivovat Allosauruse - 7m dlouhý model jednoho z nejnebezpečnějších druhohorních masožravců, Ceratosauruse s máďaty a scénu se Segnosaurusem a Oviraptory, ve které samice Segnosaura brání své hnízdo.
Vstupné do DinoParku zahrnuje i vstupenku do ZOOPARKU Vyškov, který je zaměřen především na chov primitivních i exotických druhů domácích a hospodářských zvířat. V současné době chová na 560 zvířat v 119 druzích nebo plemenech.